Editörden

Hale Şıvgın

Özet

Değerli “Gazi Akademik Bakış Dergisi” okuyucuları, dergimizin 2010 Kış sayısı ile yeniden karşınızda olmanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz.

Dergimizin her sayısında bilimsel açıdan mesafe katettiğini duyurmak dergi yönetimi olarak bizleri gururlandırmakta ve Gazi Üniversitesi adına övünç kaynağı olmaktadır.

Uluslararası ölçekte alanındaki en önemli bilimsel süreli yayınları indeksleyen ve atıf sistemi ile özel bir öneme sahip olan ISI atıf indeksleri (SCI, SSCI ve A&HCI) otorite veri tabanlarının başında gelmektedir. ISI indekslerinde yer alan dergi ve makaleler bilim çevrelerince dikkatlice izlenmektedir.

İşte değerli Gazi Akademik Bakış Dergisi okuyucuları, dergimiz ISI dergi seçim ve değerlendirme ölçütleri dikkate alınarak TUBİTAK-ULAKBİM tarafından ISI’ya önerilecek ilk gruptaki dergiler arasına alınmış bulunmaktadır. Dergimiz ve üniversitemiz adına bu mutlu haberden sonra dergimizin 7. sayısında yer alan 17 makaleyi sizlerin beğeni ve eleştirilerine sunuyorum.

Dergimizin bu noktaya gelmesinde şüphesiz en büyük pay ve katkı bilimsel ve orijinal makalelerini dergimize gönderen bilim adamlarına aittir. Ayrıca dergimizin 7. sayısının çıkmasında her zaman olduğu gibi destek ve ilgilerini esirgemeyen üniversitemizin Sayın Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan’a, Genel Sekreterimiz Sayın Prof. Dr. Bahtiyar Akyılmaz’a, büyük emek harcayarak göz nuru dökerek makale hazırlayan ve gönderen tüm akademisyenlere ve yazarlara, değerli vakitlerini harcayarak bu makaleleri değerlendiren hakem heyetine, dergi yayın kuruluna ve emeği geçen tüm dergi ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunar dergimizin yaz sayısında yine birbirinden orijinal ve ilgi çekici makalelerle tekrar buluşmak üzere hepinize en derin saygılarımı sunarım.

Anahtar Kelimeler:

Bu makale 1031 kez okundu

Tam Metin:

LİSANS

Gazi Akademik Bakış Dergisi’nin içeriği Creative Commons Atıf-Gayriticari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

ISSN: 1307-9778 E-ISSN: 1309-5137

© 2021 Gazi Akademik Bakış. Tüm Hakları Saklıdır.

Powered By SOL INVICTUS